Megjelent: Anthony Sheenard: Ellopni egy Chagallt

Címkék

York Ketchikan a Földtől kétezer fényévnyire található Conques nevű bolygón két különleges festménybe is belebotlik. Az egyiket Rubens festette, és a Phaeton bukása címet viseli. A képet Ketchikan családjától rabolták el közvetlenül apja meggyilkolása előtt, húsz évvel korábban. A másikat a húszadik században élt művész, Marc Chagall jegyzi, és Conques, de talán az egész világegyetem legjobban őrzött bankjának páncélszekrényében található.

Ketchikan, hogy hozzájusson apja gyilkosának nevéhez, elhatározza, hogy megszerzi érte cserébe a Chagall-képet. A zuhanó angyal című festmény azonban jóval különlegesebb annál, mintsem hiszi. Fokozatosan ébred rá, hogy az érdeklődés, melyet a bolygó titkosszolgálata, egy fekete mágus, az Űrtemplomos Lovagrend, és a Vatikán az irányában tanúsít, minek köszönhető. És a végén nem csupán a harmincadik század valószínűtlenül komplex harcászati rendszereit kell legyőznie, hanem elképzelhetetlenül erős okkult hatalmasságokat is.

Anthony Sheenard: Ellopni egy Chagallt
Mysterious Universe-sorozat
418 oldal, 1890 forint
Inomi kiadó, 2004.



Részlet:

Goécia.
Magia innaturalis.
A démonidézés a természetellenes mágiák közé tartozik. Akárcsak a nekromancia vagy a nigromancia, azaz a halottidézés. Fekete művészet, blaszfémia…
Nem sok kedvem volt végignézni Crowley-Wilson „művészetét”, de valami marasztalt. Kíváncsi voltam a mutatvány technikai hátterére. Vajon tényleg démon jelenik meg a mágus-kabbalistának?
Crowley-Wilson felugrott a színpadra, és egy molekuláris irónt varázsolt elő valamelyik zsebéből. Feltartotta felém, felém, mert csak én ültem a sötétség ölelte nézőtéren.
– A kör! – kiáltotta. – Az első a kör!
Lehajolt, és gyors léptekkel egy kört húzott a szeretkező férfiak köré.
– A mágikus kör, a végtelen Isten, a mikrokozmosz és makrokozmosz, és aki benne van, az extázisban eggyé válhat a legfelsőbb lénnyel! A kör! A kör felemel, a körben álló akarata a Legfelsőbb akarata.
Végzett, és ismét csak feltartotta az irónt.
– Most jön a háromszög! Jegyezze meg, Mr. Ketchikan! Az erő, a hármas szám, az erő! – Lehajolt, és húzott egy vonalat. – Atya… – A kör vonalának érintésénél megtörte a vonalat, és egy másik húr rajzolásába fogott – …Fiú… – Aztán a harmadikkal összekötötte az első kettőt – …Szentlélek. – Kinézett rám. – Vagy ha jobban tetszik: Brahma, Visnu, Siva. Az ilyen dolgokban megengedő vagyok, mert csak a cél számít. És most jön a pecsét!… A szigillum.
Olyan volt a mozgása, karjainak repülése, lépéseinek sora, mint valami eksztatikus tánc. Ez az ember előttem teljesen elszállt, a színpad tette vagy valamiféle drog, nem tudom. De mint az őrült rajzolt a padlóra, és már nem vonalakat, kört vagy bármi más geometriai ábrát, hanem valami bonyolultabbat. Mint a megszállott dolgozott, és közben a férfiszínészeire is átragadt ez a hév: a farkak simogatása és szájba vétele után rátértek az anális szeretkezésekre.
– A pecsét a lényről szól – rikkantotta Crowley-Wilson. – Csak lazán, nem erősen húzva, úgysem a vonal erőssége számít… Tudjuk, kit hívunk ki, és miért… Hiszen ismerjük a nevét, ismerjük őt magát… Fogjuk meg, ragadjuk meg, adjunk lehetőséget, hogy manifesztálódjon közöttünk! Magát nem sodorja el a lehetőség? Nem fogja meg, hogy túlvilági lényt idézhet, uralkodhat rajta, megmutathatja a buta és vak embereknek, hogy amiről több ezer éves grimoire-ok írnak, az nem mese?… Hogy a technika nem minden?…
Elkészült az ábrával. Eldobta az irónt, és diadalittasan nézett rám. Oldalról beosont a kis törpe rendező, kezében egy összehajtogatott öltözettel. Crowley-Wilson átvette, ledobta felsőjét, ingét, nadrágját, s ott állt pár pillanatig mezítelenül, mígnem a nyakán átvetette a köpenyt. A törpe sapkát adott neki, majd miközben a mágus azt fejére tette, a darab direktora szertartásosan átkötötte a derekát.
– A ceremoniális mágia lényege – közölte velem -, hogy higgyünk abban, hogy a körben állva a Legfelsőbb lény erejét birtokoljuk. Használhat bármilyen formulát, ha ebben nem hisz, semmit nem ér el! Éreznie kell az erőt! A szimbólumokban, az öltözékben, az elemekben, a talizmánjában! Felkészült, Mr. Ketchikan, egy démon imaginációjára? Felkészült egy asztrális lény fizikai látványára, a szagára, hangjára… és arra, mit fog csinálni itt a színpadon? Felkészült a gyönyörrel teli borzalomra?
Egy üvegcsét vett elő, és a tenyerére kékes folyadékot öntött. Még utoljára végigjárta a színészeit, arcuk elé tette tenyerét, s azok mind belenyaltak. A törpe oldalt magasabbra emelte a tüzek lángját, s egy parazsas tálat kihozott előre, a színpad elejére. Egy kis zacskóból finom port, éteri kondenzátort hintett rá: szürke, alig látható füst csapott fel a lángok közül.
Crowley-Wilson hirtelen felém hajította az üveget.
Elhajoltam, nem nyúltam utána, hagytam, hogy elrepüljön mellettem, és elvesszen a mögöttem levő széksorokban.
– Jól jön majd az afrodiziákum, kortyoljon bele nyugodtan! – harsogta gonoszul. – Aztán jöjjön közelebb!
– Minek az, nem elég felkészültek a fiai? – kérdeztem vissza. Felálltam és közelebb húzódtam a színpadhoz.
Lássuk a műsort! Érdekelt, vajon hologrammal, kópiával vagy kiborggal dolgozik.
– Bírniuk kell! Kemény munka lesz, és ha idő előtt lelohad a szerszámuk, az a démon megsértése lenne. Mert ez már nem a szexről szól, hanem az asztrális sík egy lényének és a földi zónának eggyé válásáról. Egy fizikai létsíkon élő szolga ne merjen lankadni szolgálata közben! Mert annak a fizetsége a halál… – Közelebb hajolt. – És tudja, milyen nehéz manapság jó és szép színészeket szerezni? – A széksorok felé intett, ahol az üvegcse pihent. – Biztos nem kér?
– Én megmaradok nézőnek.
– A maga döntése…
Felemelte a kezét, és egy ősi, elfeledett nyelven kezdett beszélni. Ettől a pillanattól kezdve nem léteztem számára, de senki más sem. A különleges illatok, a rostélyokban lobogó tüzek, a férfiak nyögései mind-mind elmélyítették a hangulatot. Jonathan Crowley-Wilson pedig csak sorjázta mágikus formuláit, s én, habár csak a hátát láttam, úgy képzeltem, hogy csak a szeme fehérje látszik.
A démon manifesztálódása megkapó jelenség volt, jól előkészített effektekkel. A mesterséges fények az utolsó előtti pillanatban mind kialudtak: maradtak a tüzek, illetve a szeretkező férfiak haloványan fluoreszkáló teste. Crowley-Wilson felemelte karját és hangját, a színpadon a vonalak világítani kezdtek. A kör ívén vakító lángcsík futott körbe, majd a semmiből fekete gomolyként megjelent egy különlegesen ronda, ámde antropomorf alak.
Ronda volt, mint minden negatív entitás. A mágikus grimoire-ok szerint a felsőbb asztrális síkok lényeinek megjelenési formája jellemükkel analóg. Tehát az angyal szárnyakkal jelenik meg, az ördög szarvakkal, a farkaló démon pedig egy óriási hímvesszővel. Persze ennek megfelelően ábrázolják a kőnyomatokon a középkorban, filmeken a huszadik században, holomoziban a Novus Ordo Seclorum idejében és mágikus show keretén belül most.
A mezítelen démon meglátta Crowley-Wilsont, akivel furcsa, torokhangú vitába kezdett. Érthető nyelv volt, mégsem tudtam kivenni a szavakat. Crowley-Wilson parancsolt a démonnak, aki ellenszegült, majd mégis – mintha meggondolta volna magát – teljesítette a parancsot.
A parancs pedig abból állt, hogy bemászott a szeretkező párok közé, és magára vonta némelyiküket.
Nem tudtam, hogy ébren vagyok-e vagy álmodom. Nem a hitetlenség mondatja ezt velem, hanem a valódi bizonytalanság, mert a színházterem fülledt levegője és hangulata egyszer csak kiütötte az agyamat. A démon jelenléte kézzel tapinthatóan rátelepedett a tudatokra, de éreztem Crowley-Wilson hatalmát is: tompán sugárzott a férfiból valami hatalmas erő. A démon lenyomott és szívott, mint az örvény, Wilson pedig finoman tolt el, tartva az egyensúlyt.
Nem, ez nem hologram… Összeszorítottam a szemhéjam, és megráztam a fejem, mintha csak tisztulnia kellett volna látásomnak. Megkapaszkodtam egy székben… mélyeket lélegeztem…
Jöjj!… – hallottam az elmémben egy suttogó hangot. Nem tört be koponyám mélyére, csak körüllebegett. – Jöjj!…
Meglódult körülöttem a világ.
Villámgyorsan nyitottam fel a szemem.

Utolsó hozzászólások   [Ugrás a fórumhoz]

    Myrddin

    2004-05-12 23:11:39

    Vagy leginkább az író személye? :)



    Attila

    2004-05-13 08:01:52

    Syck:

     

    Minden együtt.

     

    Myrddin: Miért, ha kiveszem az író személyét a képből, akkor egyszeriben megjavulnak a sztori logikátlanságai és a pocsék párbeszédek, valamint hirtelen a szereplők is rendelkezni fognak egy un egyéniséggel?

     

    Azér' remélem nem feledsz el majd előjönni egy dátummal... :)



    Vendég Nilia

    2004-05-19 21:29:19

    Azért egy könyv kapcsán (akármilyen gagyira is sikerült) nem kéne beanyázni az összes MU-t... Én eddig csak Fawcett könyveket olvastam, és azok NAGYON tetszettek. Mert ugye nem kötelező minden könyvnek filozófiai mélységekben szántania, ugye? Én igenis szeretek szórakozni is, és erre Brett Shaw kalandjai tökéletesen alkalmasak.

    De meg is cáfolhatom magam rögtön, mert a Katedrális könyvekben imo volt azért gondolkodni-való is...

    UI: Ezt a konkrét könyvet azonban vsz én sem fogom elolvasni, nem kedvelem ugyanis az írója stílusát (az írói stílusát!) + Attilla "ajánlása" is meggyőző volt :)



    Vendég Laxika

    2004-05-20 15:26:48

    Ha megnézted Attila az értékelésemet én sem azt írtam, hogy ez a legjobb MU regény ami mostanáig megjelent, de az írónak voltak azért jó könyvei is. A hozzászólásaid alapján elég járatosnak tűnsz az írásban, és ha ennyire megy neked ez a dolog akkor azért leírhatnád ide milyen műveket publikáltál eddig??

    Van egyébként igazság a szavaidban, de amíg nincs jobb az ember azt olvassa amit megjelentetnek. Ha van valamilyen markáns elképzelésed mit kellene szavakba öntened tedd meg!

    Egyébként nem szólok hozzá többet mert úgy nézem az álláspontok nem közelednek egymáshoz, és lassan átmegyünk anyázásba.

    Bocs ha valakit megsértettem!!



    Attila

    2004-05-24 14:58:50

    "A hozzászólásaid alapján elég járatosnak tűnsz az írásban, és ha ennyire megy neked ez a dolog akkor azért leírhatnád ide milyen műveket publikáltál eddig??"

     

    Olvass lejjebb cicamica a záptojásos példáig, oszt' inkább ne kérdezd meg még egyszer ezt a hülyeséget. :)

     

    "Van egyébként igazság a szavaidban, de amíg nincs jobb az ember azt olvassa amit megjelentetnek."

     

    Van jobb. Még ezen a fos hazai piacon is.




belépés jelentkezz be    

Back to top button